Kandidáti doplňovacích voleb do školské rady se představují

Aktualita ·09.10.2023 ·

Kandidáti doplňovacích voleb do školské rady se představují

Rádi bychom Vám představili kandidáty do Školské rady a jejich profily, které nám poskytli. Volby se budou konat ve středu 18. října 2023 od 7:45 do 16:00 hod v 1. patře budovy školy v místnosti č. 13:

Jan Kalousek, 39 let, projektový manažer, obec trvalého pobytu: Brno

„Jsem táta tří dětí – dvou deváťáků a jedné třeťačky, kteří rádi chodí na Slovaňák, stejně jako jsem chodíval já. Dění ve škole jsem vždy sledoval jako obyvatel Králova Pole a potom, přirozeně, jako rodič.

Za ty roky jsme ve škole zažili situace příjemné i složité, ale ve výsledku vždy pedagogicky i lidsky zvládnuté. Na základě těchto zkušeností jsem vděčný, že máme školu, která je nejen institucí s tradičně vysokým standardem vzdělávání, ale zároveň prostorem k navazování vztahů mezi lidmi, kterým prostě záleží na budoucnosti příští generace. A každý zdravý vztah potřebuje osobní investici. Potvrzuje se mi to, když se bavím s rodiči nejen z okruhu mých známých, kolegů a bývalých spolužáků.

Moje profese je hledat řešení, která mají ekonomická, právní i etická měřítka ideálně v rovnováze. Pokud můžu ve školské radě přispět svým nezávislým pohledem, rád pomůžu.“

Bc. Michal Rašovský, 36 let, projektový manažer, obec trvalého pobytu: Brno

„Dvě z mých tří dcer navštěvují naši ZŠ. Rád bych, aby ji navštěvovala i moje nejmladší dcera v předškolním věku. Chtěl bych, aby moje tři děti, jejich spolužáci a jejich rodiče mluvili o Slovaňáku jako škole, která dá dětem i rodičům kromě vzdělání a výchově k zodpovědnosti i zázemí pro děti a rodiče adekvátní k roku 2023.

Strávil jsem tři roky ve školské radě střední školy, sedmnáct let pracoval v oblasti IT a posledních deset let jsem věnoval řízení online projektů a otcovství. Pokud bych mohl předat něco z této zkušenosti i Slovaňáku, rád bych to udělal.“

Ing. et Ing. Zdeněk Sklenář, 47 let, podnikatel v oboru gastronomie, obec trvalého pobytu: Brno

„Jmenuji se Zdeněk Sklenář, narozený 8. listopadu 1975 v Dačicích, bytem (…) v Brně – Králově Poli.

Vystudoval jsem Střední průmyslovou školu strojní v Třebíči, poté absolvoval Vysoké učení technické v Brně, fakulta elektrotechnická, obor Informatika a výpočetní technika, a poté opět na Vysokém učení technickém, Fakulta podnikatelská, obor Ekonomika a řízení průmyslu. Akademický titul mám tedy Ing. et Ing. Jsem spolumajitelem sítě gastronomických provozoven na jižní Moravě.

Jsem ženatý a máme s manželkou tři děti. Všechny absolvovaly nebo absolvují povinnou školní docházku na ZŠ Slovanském náměstí, a proto si této instituce velice vážím a rád se budu alespoň v malé míře podílet na jejím rozvoji a fungování.“

Mgr. Pavel Zahradníček, Ph.D., 41 let, vědecký pracovník Akademie věd a Českého hydrometeorologického ústavu, obec trvalého pobytu: Brno

Vzdělání: 2000–2005: titul Mgr.: Masarykova univerzita Brno, Geografický ústav, Geografie a kartografie pro střední školy a historie; zaměření klimatologie

2005–2010: titul Ph.D.: Masarykova univerzita Brno, Geografický ústav, Fyzická geografie; zaměření meteorologie a klimatologie

Povolání: vědecký pracovník Akademie věd a Českého hydrometeorologického ústavu

Profil: Od roku 2007 se věnuji vědecké činnosti, a to na Českém hydrometeorologickém ústavu a současně od roku 2011 na CzechGlobe, což je výzkumné pracoviště pod Akademií věd. Pracovně jsem měl štěstí se dostat často do zahraničí na konference či delší pracovní stáže na univerzitách či vědeckých pracovištích a tím získat zkušenosti se systémem vzdělávání v zahraničí. Kromě toho jsem se podílel na desítce mezinárodních i národních projektů a z nich část byla zaměřena na vzdělávání či předání poznatků veřejnosti či studentům. V rámci pracovní činnosti se podílím na přípravě vzdělávacích infografik či webů (např. intersucho.cz), které mají vědecké výstupy předat v pochopitelné formě laické veřejnosti anebo sloužit jako studijní pomůcka. Během svých doktorských studií jsem vyučoval jak na vysoké, tak i základní škole, tedy mám možnost skloubit zkušenosti jak studenta, tak i učitele. Kromě toho jsem se od roku 1996 věnoval florbalu na vrcholové úrovni a po skončení hráčské kariéry až do teď se věnuji trenérské činnosti. Zhruba 10 let jsem byl i předsedou Odvolací a revizní komise Českého florbalu, což znamenalo dohlížet na financování a rozhodování nejvyšších orgánů Českého florbalu. Myslím si, že moje jak pracovní, tak i zkušenosti ze sportu by mohly být využity vhodně pro rozvoj ZŠ a našich žáků. Můj syn je žákem 4 třídy a je zde od počátku. O funkci se ucházím poprvé.