Němčina nekouše!

Úterý, 22. 05. 2018

V pondělí 21.5. 2018 se na naší škole uskutečnila v rámci projektu „Němčina nekouše“ netradiční hodina němčiny pro skupiny žáků-němčinářů ze tříd 6.C, 6.D, 7.A, 7.C a 7.D. Děti si pod vedením německého lektora – pana Floriana Förstera, vyzkoušely různé typy jazykových aktivit spojených s nácvikem osvojování slovní zásoby a správné výslovnosti, povídaly si o německy mluvících zemích, hrály hry.

Tyto „hrátky s němčinou“ jim přinesly nejen nové poznatky, ale byly především příjemným zpestřením a oživením běžné výuky. ;-)

„Němčina někouše“ je projekt Koordinačního centra česko-německých výměn mládeže Tandem, jehož cílem je zábavnou formou podpořit chuť a zájem učit se jazyk našich sousedů.

Fotogalerie: Němčina někouše

Mgr. Lenka Plačková