Exkurze do Berlína a Tropical Island 14. - 17.3. 2018

Sobota, 14. 04. 2018

Ve dnech 14.-17. března 2018 navštívili někteří žáci naší školy hlavní město Německa Berlín. Z Brna jsme odjížděli ve večerních hodinách a brzy ráno jsme již dorazili do Berlína. Po celou dobu zájezdu nám zajímavý výklad poskytovala naše průvodkyně, paní učitelka Jolana Kubíková.

Naše první zastávka byla u nejznámějšího symbolu studené války a rozdělení Berlína - u Berlínské zdi (Berliner Mauer). Naše kroky dále směřovaly na Alexandrovo náměstí (Alexanderplatz) s televizní věží (Berliner Fernsehturm).

Po prohlídce Alexandrova náměstí – Berlíňany nazývaného Alex – jsme si prohlédli další významné stavby centra Berlína (Berlínský dóm, Červenou radnici, kostel sv. Mikuláše, Neptunovu kašnu).

Poté nás čekala návštěva Muzejního ostrova (Museumninsel), což je severní část ostrova na řece Sprévě, na němž se nachází pět světově významných muzeí. My jsme navštívili jedno z nich – Nové muzeum (Neues Museum), které vystavuje sbírky starověkého Egypta.

Příjemný zážitek nás čekal při odpočinkové vyhlídkové plavbě výletní lodí, během níž jsme měli možnost sledovat další pamětihodnosti města z vodní hladiny řeky Sprévy. Pluli jsme kolem Muzejního ostrova, vládní čtvrti, budovy Říšského sněmu, hlavního nádraží a kolem dalších zajímavých budov.

Po plavbě lodí měli žáci možnost nakoupit si dárečky a suvenýry, ať už v malých obchůdcích, či ve velkém nákupním centru Primark. Kdo chtěl, měl možnost projít se známou ulicí Pod lipami (Unter den Linden) až k dalšímu významnému symbolu Berlína – k Braniborské bráně (Brandenburger Tor).

Po příjemné procházce městem jsme se „ponořili“ do podmořského světa. V centru SEA LIFE, takovém vodním ZOO, jsme pozorovali nejrůznější živočichy, kteří obývají nejen Severní a Baltské moře. Jako bonus k této atrakci jsme obdrželi jízdu výtahem v obrovském dutém válci AquaDom plném slané vody, který rovněž plnil funkci akvária.

Ve večerních hodinách jsme se autobusem přesunuli na místo, kam se většina žáků těšila asi nejvíce – do Tropical Islandu! Všichni už se těšili na relaxaci a spánek.

Po noci v pohodlných stanech a po vynikající snídani, nás čekal celý den plný relaxace, koupání a skvělých zážitků v největším vodním parku v Evropě. V zajímavé stavbě původně určené k výrobě vzducholodí je vytvořen tropický ostrov s opravdovou tropickou vegetací, ale především velké vodní plochy, písečné pláže s lehátky lemované palmami, množství tobogánů (nejvyšších v Evropě, až 25 m vysoké), vířivky a venkovní areál Amazonia s bazénem a divokou řekou.

Jsme všichni rádi, že jsme měli možnost navštívit některá ze zajímavých míst Německa. Přivezli jsme si spoustu zážitků a získali nové poznatky. Tyto poznatky z cest budou přínosem nejen při výuce cizích jazyků, ale i v rámci společenskovědních předmětů.

Mgr.Vladimíra Knytlová
vyučující německého jazyka

Fotografie z exkurze naleznete ve fotogalerii.