HRÁTKY S VĚDOU

Čtvrtek, 22. 02. 2018

Čtyři nadšené „vědátorky“ z řad žákyň devátých tříd připravily pro své mladší spolužáky projekt „VZDUCH = OCEÁN, V NĚMŽ ŽIJEME.“

Pohádkovou formou předvedly jednoduché pokusy:

• Chameleon, Hrnečku vař, Zubní pasta pro slony, Duch z láhve (příprava, důkaz a vlastnosti kyslíku a vodní páry)

• Faraonovi hadi, Ukradená vzducholoď (příprava, důkaz a vlastnosti oxidu uhličitého) Následovaly HRÁTKY S OHNĚM:

• Hořící ruce (jelikož chemika nepálí, chemika hřeje)

• Barevná „všehochuť“ (plamen kahanu a jeho barvy)

Program se uskutečnil v rámci projektu „Mistři kolegiální podpory“ v prosinci pro žáky všech 4. tříd a 5. C a v lednu pro Klub nadaných dětí (I. stupeň).

Fotogalerie zde