Na návštěvě mezi savci

Pátek, 15. 12. 2017

V posledním měsíci v roce se ve třídách druhých ročníků uskutečnila další zajímavá hodina, kterou si připravila třída 7.A se svou třídní učitelkou. Jednalo se o program v rámci projektu Mistři kolegiální podpory, kterého se někteří naši pedagogové dlouhodobě zúčastňují. Na podzim proběhly podobné hodiny zaměřené na ptáky.

Z ptačí říše přešli druháčci do světa savců, kam patří i člověk. Děti měly možnost si pořádně prohlédnout třeba lišku obecnou, lasici hranostaj, krtka obecného, netopýra obecného, kolouška a další. Od svých starších spolužáků se dozvěděly spoustu zajímavostí o životě těchto zvířat. A někteří žáčci z druhých ročníků se dopředu naučili informace o vybraných savcích a svým spolužákům je také povyprávěli. Je třeba je pochválit, poněvadž stoupnout si před ostatní a mluvit k nim, si netroufnou i leckteří dospělí.

Na závěr si sedmáci pro své malé spolužáky připravili i drobné hry, aby si osvojené znalosti upevnili. Myslím, že se všechny hodiny povedly a byly pro všechny přítomné obohacením nejen kvůli znalostem z přírody.

Fotogalerie