Advent na Slovaňáku

Pátek, 15. 12. 2017

Prosinec je období, během kterého chodí žáci do školy s větší chutí. A je to pochopitelné. Snad každé dítě se těší na Vánoce a to těšení je mnohdy to nejhezčí na tom všem. Tak jako jednotlivé domácnosti se smejčí, uklízí a zdobí na velký svátek v roce, tak i školy nezůstávají pozadu. I náš Slovaňáček se chce líbit dětem i dospělým. A tak můžete vidět v jeho útrobách nejen tradiční vánoční stromečky, ale spoustu jiných drobností, které zkrášlují třídy, kabinety, kanceláře, ředitelnu a samozřejmě školní chodby. Na výzdobě se podíleli žáci se svými učiteli, vychovatelé školní družiny i samotní jednotliví zaměstnanci.

Ve dnech 11. – 12. prosince se navíc uskutečnila adventní výstava ve skleníku na školním dvoře. Kdo přišel, viděl mnohé krásy vytvořené dětmi i dospělými. Ať už byl použit papír, barvy, keramická hlína, dřevo, kov či jiné materiály. Ze všeho sálala lidská energie a radost.

Předposlední týden před svátky vánočními uspořádal Školní senát soutěž „Slovaňák má talent“. V horní tělocvičně se na pódiu hrálo na hudební nástroje, zpívalo, tančilo, cvičilo a odměnou účinkujícím byl vždy bouřlivý potlesk spolužáků i učitelů. I tímto lze přispět dobré vánoční atmosféře.

Nechte advent procházet Vámi a ať je toto období ve znamení klidu, harmonie, lásky a odpuštění.

Fotogalerie je zde