Ptačí říše aneb škola hrou

Čtvrtek, 16. 11. 2017

V rámci projektu „Mistři kolegiální podpory“ se uskutečnila další aktivita, při které se zapojili malí i velcí žáci. Kluci a holky ze 6.D si vybrali v kabinetě přírodopisu vycpané ptáky, nastudovali si „svou roli" a pak dětem z jednotlivých druhých ročníků předvedli krásná představení z ptačí říše, doprovázená nahrávkami autentických hlasů konkrétních opeřenců.

Druháčci kulili oči, poslouchali jejich zvuky a zvědavě si prohlíželi ptáky a ptáčky, o kterých jim barvitě vyprávěli jejich starší spolužáci.

Zúčastněné děti, malé i ty větší, se tak zábavnou formou učily zajímavostem našich známých i méně známých opeřenců jako je čáp bílý, racek chechtavý, krkavec velký, havran polní, rorýs obecný, káně lesní, slavík obecný, sova pálená a další.

Celá akce by se mohla nazvat i jako "škola hrou". Myslím, že by měl Jan Amos Komenský radost.

Fotogalerie: zde